Avşa Adası Bilet Fiyatları 2024

Gemi Bilet Fiyatları

Avşa Adası’na sefer düzenleyen feribotların 2024 bilet fiyatları yaz ve kış mevsimi için farklılık gösteriyor. Erdek’ten Avşa’ya 100 TL, Tekirdağ’dan Avşa’ya 320 TL ve İstanbul’dan Avşa’ya bilet fiyatı 857 TL’dir

Avşa Adası’na gitmek isteyenlerin merak ettiği konulardan biri de bilet fiyatlarıdır. Avşa Adası bilet fiyatlarını öğrenmek ve ekonomik bilet bulmak için erken rezervasyon yapmak veya gemi şirketleri kampanyalarını takip etmenizi önermekteyiz. Ayrıca, seyahat tarihinizi esnek tutarak da bilet fiyatlarında avantaj sağlayabilirsiniz.

Avşa Adası bilet fiyatları, seyahat dönemi, seyahat sınıfı, yolculuk tarihleri gibi faktörlere göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle, birçok gemi şirketi, seyahat siteleri ve acentelerin fiyat karşılaştırma araçlarını kullanarak farklı seçenekleri karşılaştırabilirsiniz.

2024 Yaz Sezonu Avşa Adası Gemi Bilet Fiyatları;

Kalkış YeriVarış YeriYolcu – AraçFiyat
İstanbul YenikapıAvşa AdasıYaya857₺
İstabul BostancıAvşa AdasıYaya868₺
ErdekAvşa AdasıYaya100₺
TekirdağAvşa AdasıYaya320₺
Avşa Adası kolay ulaşım imkanı ve uygun tatil seçenekleri ile turistler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Bilet fiyatları ise sezonun yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

İstanbul – Avşa Adası İdo Bilet Fiyatları

İdo Bilet Fiyatları

İstanbul’dan Avşa Adası’na gitmek isteyenler için Yenikapı ve Bostancı limanlarından sadece yaya olarak yolcular kabul edilmektedir.

İdo seferleri Bostancı, Yenikapı ve Avcılar seferlerini yaya yolcuları için Mayıs ayından yaz sezonuna kadar seferlerini düzenlemektedir.

Avşa Adası 2024 İstanbul İdo Bilet Fiyatları;

  • Yenikapı – Avşa : 857₺
  • Bostancı – Avşa : 868₺

Avşa Adası bilet fiyatları dönem arasında yoğunluğa ve özel günlere göre fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Araçla seyahat etmek isteyenlerin farklı bir ulaşım yöntemi tercih etmesi gerekmektedir.

İstanbul – Avşa Adası İDO seferleri, yaz aylarında sıklıkla düzenlenmektedir. Ancak kış aylarında seferler durdurulmaktadır. Bu nedenle, tatil planınızı yaparken seyahat tarihlerinizi dikkatle seçmeniz önemlidir.

Avşa Adası – Erdek Gemi Bilet Fiyatları

Erdek Bilet Fiyatları

Avşa Adası’na Güney Marmara Bölgesi üzerinden en kolay Erdek limanından gerçekleşmektedir. Avşa – Erdek arası seferler yaz ve kış sezonunda sürekli olarak devam etmektedir. Yazın bu seferler turistlerin ve tatilcilerin yoğun talebine karşılık artarak devam etmektedir.

Avşa Adası Erdek bilet fiyatları 2024 yılında yayalar için 100₺ otomobil 640₺ motorsiklet ise 305₺ olarak belirlenmiştir.

Erdek üzerinden Avşa Adası’na 2 – 2.5 saatte varabilirsiniz. Gemiler öncelikle Balıklı Adası’na daha sonra ise Marmara Adası ve Avşa Adası’na ulaşmaktadır.

Yolcu100.00 TLMotosiklet305.00 TL
Otomobil640.00 TLElektrikli Bisiklet305.00 TL
Öğrenci50.00 TLATV Motor305.00 TL
Adakart yolcu50.00 TL65 Yaş Üstü50.00 TL

Avşa Adası – Tekirdağ Bilet Fiyatları

Avşa Adası Tekirdağ bilet fiyatları 2024 yılında yolcu 350₺ otomobil 1200₺ olarak belirlenmiş ve yaz sezonun da yaya yolcular için öğrenci indirimi bulunmamaktadır.

Tekirdağ Avşa Adası seferlerini her gün farklı saatlerde gidiş geliş olarak farklı gemiler yapmaktadır. Size en yakın limandan ve uygun saati seçerek Avşa Adası’na kolaylıkla gidebilirsiniz.

Adalar 1 Gemisi

Adalar 1 gemisi 2024 yılı Avşa Adası seferlerinde yolcu 320₺ otomobil 1200₺ motosiklet 850₺ kamyonet 2950₺ olarak fiyatlarını kesinleştirmiştir.

Yaz sezonun da her gün olmak Tekirdağ – Avşa Adası arasında seferler düzenlemektedir. Kış aylarında ise Tekirdağ seferleri bulunmamaktadır.

Avşa Adası’ndan Tekirdağ gitmek isteyenler için en kolay ulaşım seçeneği İstanbul üzerinden sağlanmaktadır.

Ömer Kaptan 3

Ömerkaptan Bilet Fiyatları

Ömer Kaptan 3 bilet fiyatları 2024 yılında yaya yolcu 270₺ otomobil 700₺ motosiklet 450₺ olarak belirlenmiştir.

Ömer Kaptan 3 gemisi 2024 yılında Tekirdağ – Avşa Adası seferlerini kesintisiz olarak Tekirdağ Ceyport Limanından gerçekleştirmektedir.

Dilerseniz aracınız ile dilerseniz yaya olarak Avşa Adası’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Gemi kış sezonunda hizmet vermektedir.

Özkaptan

Özkaptan Bilet Fiyatları

Avşa Adası için farklı bir seçenek olarak da karşımıza Özkaptan gemisi çıkmaktadır. Özkaptan gemisi yaz aylarında Tekirdağ üzerinden Avşa Adası’na yaya ve aracı ile gelmek isteyen yolcuları taşımaktadır.

Özkaptan Avşa Adası bilet fiyatları 2024 yaz sezonu için yaya 260₺ otomobil 650₺ motosiklet 350₺ kamyonet 1100₺ olarak belirlenmiştir.

Özkaptan gemisi seferlerini Akport Limanı üzerinden gerçekleştirmektedir. Gemi seferleri sadece yaz sezonu için geçerlidir.

En Ucuz Avşa Adası Gemi Bileti Fiyatları

Avşa Adası’na seyahat etmek isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında gemi bileti fiyatları gelmektedir. Seyahat bütçenizi olabildiğince rahatlatmak için en ucuz Avşa Adası gemi bileti fiyatlarını araştırmak isteyebilirsiniz.

En ucuz Avşa Adası gemi bileti fiyatlarına erişmek için biletinizi erkenden satın almanız tavsiye edilir. Ayrıca, seyahat tarihinizi esnek tutarak, farklı gün ve saatlerde seyahat edebilirsiniz. Böylece, daha uygun fiyatlı gemi bileti seçeneklerini yakalama şansınız artar.

Avşa Adası’na seyahat edenler için birçok farklı güzergah ve sefer seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında İstanbul, Erdek ve Tekirdağ gibi yerlerden Avşa Adası’na direk sefer düzenleyen firmalar yer almaktadır.

Bu güzergahlar arasında İstanbul İdo biletleri tarih aralığınızdan 1 ay önce alırsanız promosyon biletlerinden yararlanabilirsiniz. Erdek üzerinden Gestaş gemisi ile gelecekseniz indirim bulunmamaktadır. Sadece Gescard’ınız varsa indirimli yolculuk sağlayabilirsiniz. Tekirdağ seferlerinde ise maalesef hiçbir indirim ve promosyon seçeneği bulunmamaktadır.

En uygun Avşa Adası gemi bileti fiyatlarını karşılaştırmak için internet üzerindeki bilet satış sitelerini kullanabilirsiniz. Bu siteler üzerinden farklı firmaların gemi bileti fiyatlarını görüntüleyebilir, karşılaştırabilir ve en uygun seçeneği tercih edebilirsiniz.

Avşa Adası'na 2024 sezonunda gemi bileti ne kadar?

Avşa Adası’na Erdek Gestaş gemisi yaya olarak 50₺ Tekirdağ arabalı vapur yaya yolcu 220₺ İstanbul İdo hızlı feribotu ise 485₺’dir.

Avşa Adası'na yaz sezonunda gemi bileti fiyatları ne kadar ve ne zaman yükselir?

Bilet fiyatları yaz sezonunun en yoğun olduğu Temmuz ve Ağustos aylarında artış gösterirken özel günler ve bayram tatilleri de bilet fiyatlarını etkilemektedir.

Avşa Adası gemi bileti fiyatlarına neler dahil?

Avşa Adası gemi bileti fiyatları, genellikle sadece yolculuk ücretini kapsar. Yolcuların seyahatleri sırasında diğer masraflar, örneğin yeme-içme ve aktiviteler gibi harcamalar, bilet fiyatına dahil değildir.

Yorum yapın